Це доведе Путіна до сказу! Удар по Кремлю – доля України вирішена: Зеленському вдалось. Нарешті!

Український народ пройшов крізь вогонь та воду на шляху до Євросоюзу та довів, що  заслуговують на отримання європейської перспективи та статусу кандидата на членство в ЄС. Про це йдеться у виступі президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн під час пленарного засідання Європарламенту 22 червня, у середу.

«Як і з перших днів Майдану, Україна хоробро чинить спротив російській агресії. Вона пройшла через репресії та повстання. Вона пройшла через анексію територій та зараз отримала війну. Це єдина країна, де в людей стріляли за те, що вони огортали себе європейським прапором. Україна пройшла через вогонь та воду з однієї простої причини: власного бажання приєднатися до Європейського Союзу», – наголосила президент Єврокомісії.

Єврокомісія відповіла на це бажання і визнала європейські прагнення України та прогрес, який був досягнутий у розвитку української демократії з 2014 року.

Наша думка виходить з уважної та ретельної оцінки реальності. І ці докази говорять нам, що Україна заслуговує на європейську перспективу, а також на статус кандидата, розуміючи, що країна здійснить цілий ряд важливих реформ, – підкреслила фон дер Ляєн.

Фон дер Ляєн зауважила, що останніми тижнями та місяцями було проведено інтенсивну роботу з державами-членами, вона особисто говорила з лідерами, двічі відвідала Україну. «Нам вдалося переконати дуже-дуже багатьох», – підкреслила європолітик.

Вона назвала не лише стратегічним інтересом, але й моральним обов’язком європейців підтримати в ці важкі часи мужніх українців і зробити можливим для них шлях у ЄС, адже «вони на це заслуговують». Сама Україна, за оцінкою єврочиновниці, зробила останніми роками велетенські кроки вперед. Україна вже є потужною парламентською демократією із жвавим громадянським суспільством, вона реформувала останніми роками свої інститути з тим, щоб вони відповідали умовам правової держави.

Фон дер Ляєн підкреслила, що Україна ще до війни довела, що стоїть на «вірній траєкторії». За кілька минулих років Україна просунулася вперед більше, ніж за кілька попередніх десятиліть. Завдяки Угоді про асоціацію з ЄС від 2016 року, Україна вже змогла імплементувати близько 70% правил, норм та стандартів ЄС. Вона вже зараз долучена до важливих програм Євросоюзу, включаючи освітні та дослідницькі програми Horizon Europe та Erasmus.

Україна має міцну парламентську демократію, вона має ефективні органи державного управління, які нині кожного дня проходять іспит війною. В Україні відбуваються вільні та справедливі вибори, розвивається живе громадянське суспільство, яке здатне визначати відповідальність влади за справи в країні. Українці активно розвивають малий та середній бізнес, досягають прогресу у цифрових технологіях, просувають інноваційні ідеї.

Весь цей прогрес був досягнутий, тому що люди несуть Європу у своїх серцях та розумі. Але ми також знаємо, що важлива робота ще попереду. Стосовно боротьби проти корупції Україна вже здійснила важливі кроки у вірному напрямку, заснувала необхідні антикорупційні органи. Але зараз ці інституції мають ожити. Їм потрібні зуби і правильні люди на керівних постах, – зауважила фон дер Ляєн.

Вона нагадала, що Україна стала єдиною країною Східного партнерства, яка прийняла жорсткий закон проти впливу олігархів на економіку, на державні інституції та на політичне життя країни, і готова внести до нього необхідні доповнення. Це підтверджує, що народ України прагне продовжувати рух шляхом модернізації й демократії, – саме тим шляхом, що веде до Європи.

17 червня, Єврокомісія оприлюднила формальну думку щодо заявок України, Молдови та Грузії на членство в ЄС. Відповідно до висновку, який буде розглянутий Європейською радою під час засідання у Брюсселі 23-24 червня, Україна і Молдова отримали європейську перспективу та рекомендацію щодо отримання статусу країн-кандидатів на членство в ЄС, з певним переліком завдань, які необхідно виконати. Грузія на цьому етапі отримала лише європейську перспективу, яка сама по собі є визнанням чіткого шляху країни до європейської інтеграції.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *