Україна в НАТО? Вже багато років: відповідь альянсу – місце у союзі, неочікувані подробиці!

Очільниця Представництва НАТО в Україні Карен Мактір у інтерв’ю «Главкому» заявила, що Україна регулярно  протягом багатьох років робила внесок у місію та операції НАТО та співпрацювала з Альянсом та союзниками над спільними проблемами та викликами безпеки.

Loading video

Представниця Альянсу погодилася з думкою, що у разі приєднання до НАТО Україна буде корисна, як країна, що отримала величезний досвід у війні проти Росії.

Я твердо вірю, що Україна вже приносить величезну цінність НАТО. Україна продемонструвала свою відданість принципам свободи та демократії НАТО, а також велику мужність, рішучість та професіоналізм у своєму героїчному захисті від невиправданої російської загарбницької війни. Україна протягом багатьох років регулярно робить внесок у місію та операції НАТО та співпрацює з НАТО та союзниками над спільними проблемами та викликами безпеки. Ми високо цінуємо це, – сказала вона.

Мактір також заявила, що Україна може претендувати на членство в НАТО, не залежно від того, що про це думає Росія.

Союзники НАТО залишаються відданими основоположним принципам, що лежать в основі європейської та глобальної безпеки, зокрема тому, що кожна країна має право вибирати власні заходи безпеки, вільні від зовнішнього втручання. Лідери НАТО підтвердили свою відданість політиці відкритих дверей НАТО відповідно до статті 10 Вашингтонського договору у березні 2022 року на позачерговому саміті в Брюсселі, – зазначила представниця Альянсу.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг за підсумками дводенної зустрічі Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони заявив, що НАТО підготує нову оборонну модель для східного флангу Альянсу, яку має бути затверджено на саміті в Мадриді.

Також Столтенберг заявив, що Україна має отримати більше важкої зброї від країн НАТО, аби протистояти вторгненню Росії. Він анонсував виділення Україні нової військової допомоги, яка включатиме важке озброєння та далекобійну артилерію.

Вже 28-30 червня, на саміті члени НАТО планують узгодити найбільше посилення своєї оборони з часів холодної війни. Про це повідомляє британський телеканал Sky News із посиланням на джерела серед військових та дипломатів. За словами джерел, вторгнення росії в Україну викликало фундаментальне переосмислення того, як НАТО стримує путіна від нападу на держав-членів.

На саміті НАТО мають прийняти такі кроки:

  • Розширення та реформа сил реагування НАТО чисельністю 40 тисяч осіб, можливо, у шість разів, як повідомляють два військові джерела. Але остаточно це ще не вирішено.
  • Збільшення чисельності місії з утримання росії від ударів по східному та південно-східному флангам НАТО з додаванням тисяч військовослужбовців, яких розгортатимуть у разі потреби.
  • Визнання росії найбільш істотною та прямою загрозою безпеці.
  • Прийняття нового комплексного пакету допомоги для України.

За словами чиновника Міністерства оборони Естонії, якщо війська в більшій кількості перебуватимуть на місцях, то стримування росії від вторгнення спрацює.

Тим часом Генсек НАТО Єнс Столтенберг зробив заяву, що країни Альянсу мають “політичне і моральне зобов’язання” не припиняти постачання зброї Україні, поки не закінчиться війна. Про це повідмоляє в Politico.

“Ми повинні підтримувати постачання сучасних озброєнь, важких озброєнь, як це вже давно роблять союзники НАТО, а також ту роль, яку НАТО може відіграти у забезпеченні підтримки”, – сказав генсек НАТО.

Столтенберг також зазначив, що війна в Україні буде тривалою і додав, що вона фактично розпочалася ще у 2014 році, коли Росія анексувала Крим та підтримала бойовиків на Донбасі.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *