“Вагнерівці” у Білорусі: експерт оцінив загрозу атаки на Україну з півночі

Бойовиків ПВК “Вагнер”, які зараз перебувають на території Білорусі, явно недостатньо для того, щоб атакувати Україну з півночі. Більш того, їх розмістили там з прицілом на проведення операцій на території Росії, про що в ефірі 24 каналу заявив військовий експерт Роман Світан.

“Щоб наступати з півночі на Україну, там потрібно зібрати армію у близько 100 тисяч, що зараз перебуває в районі Луганська. У них там є 100 тисяч, достатньо заліза. І то вони там 2-3 напрямками рухаються. Тому немає ніякої можливості ніякими силами з боку Білорусі рушити в Україну росіянам

А що там перебуває “Вагнер”, так його виводять з-під удару – якщо вони не втечуть кудись в інше місце, їх просто почнуть знищувати російські ж вояки”, – сказав він.

Світан зазначив, що зараз у Білорусі перебувають 500-700 “вагнерівців”, а максимальне їхнє число складе 3-4 тисячі. З урахуванням близької відстані від їхнього білоруського табору до Москви експерт припускає, що їх там можуть тримати скоріше для проведення спецоперацій на території Росії.

“На короткій руці намагаються тримати цю вагнерівську групу ті сили, які керують Російською Федерацією. Для різних питань – для можливої зміни влади, для зміцнення влади, для якихось силових операцій. Їм з того місця, де вони перебувають, до Москви максимум день їзди. Це “швидка допомога” для якихось операцій, але широкомасштабних бойових дій ця група вже проводити не буде на території Європи”, – сказав він.

Нагадаємо, що бойовики ПВК “Вагнер” після спроби військового перевороту в кінці червня почали прибувати до Білорусі, як їх лідер Євген Пригожин. Там вони розмістилися в наметовому таборі під Осиповичами, що в 700 кілометрах від Москви.

У Міністерстві оборони Білорусі стверджували, що прибулі найманці “будуть обмінюватися досвідом” з білоруськими військовослужбовцями.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *