B Ipaнi nomyжнuй вuбyx знuщuв I6 kopaблiв зi збpoєю. Цe yce npuзнaчaлocь gля вignpaвku y…

В Ірані 7 січня стався потужний “загадковий вибух”, який пошкодив 16 кораблів зі зброєю, що була призначена для єменських хуситів. Це були судна флотилії Корпусу вартових ісламської революції.

Про знищення кораблів повідомила ізраїльська зовнішня розвідувальна служба “Моссад” на своїй сторінці у соцмережі X.Спецслужба Ізраїлю також оприлюднила відповідне відео.

“Загадковий вибух в Ірані: цілями стали 16 кораблів. 16 кораблів Іранської революційної гвардії отримали серйозні пошкодження”, – йдеться в повідомленні “Моссад”.

Як повідомило ізраїльське видання Channel 14, на бортах суден розміщувалася зброя, яка призначалася для хуситів. Зазначається, що всі 16 кораблів Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) зазнали серйозних пошкоджень. Серед них і розвідувальне судно. Цей корабель-шпигун допомагав планувати піратські акції хуситів у Червоному морі.

Після початку війни Ізраїлю та ХАМАСу пов’язані з Іраном єменські хусити втрутилися в конфлікт і почали атакувати в Червоному морі торговельні кораблі на життєво важливих судноплавних шляхах, запускаючи безпілотники й ракети по самому Ізраїлю.

Атаки хуситів порушили 20% морських перевезень у світі й зачепили інтереси 40 країн.

Зокрема 15 грудня снаряд, випущений із контрольованої хуситами території Ємену, влучив у вантажне судно “Аль-Джасра”, яке йшло під прапором Ліберії. За попередніми даними, ніхто не постраждав.

Кількома днями раніше, 11 грудня, хусити ударили протикорабельною ракетою по норвезькому комерційному танкеру в Червоному морі. Атака спричинила пожежу та пошкодження, але також минулося без жертв.

Як повідомляв OBOZ.UA, 18 грудня єменські хусити здійснили чергову атаку на цивільні судна в Червоному морі. Їхньою ціллю стали два кораблі: Swan Atlantic, що належить Норвегії, та MSC Clara, що ходить під прапором Панами.

19 листопада стало відомо про захоплення єменськими хуситами вантажного цивільного судна Galaxy Leader у Червоному морі. Хусити заявили, що це судно належить Ізраїлю, проте в ізраїльському уряді це спростували.

У спільній заяві США й 11 союзників застерегли єменських хуситів від нападів на кораблі в Червоному морі, пригрозивши “відповідальністю за наслідки”. Примітно, що до заяви не приєднався Ізраїль.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *