Як змінювались коpдони України на протязі 1000 років?!.. (ФОТО)

Сьогодні Україна переживає тяжки часи: анексія Криму, війна на Донбасі, політичні розбіжності. Для багатьох Україна стала геополітичним кордоном між демократичним Заходом і імперіалістичною Росією.За цим стоїть не тільки сьогодення, але  далеке й непросте минуле країни. Земля, де знаходиться Україна, довгий час була рідною і домом для багатьох народів та імперій. Кордони її та історичні події в житті народів, які її населяли часто переплітались між собою, тому відіграють важливу роль в сучасних складних подіях і загострених стосунках.

Картограф Джин Тороп із The Washington Post  проілюстрував картами, як мінялися кордони України впродовж тисячоліття. Сучасні кордони України на всіх картах позначені зеленим кольором.

VIII-XIII століття

Як мінялися кордони України за 1000 роківКиївська Русь
Першим великим поселенням русів(племена, які дали назву Київській Русі) був Київ, заснований в IX столітт, потім 988 рік символізує прихід християнства в Київську Русь, а починаючи з XIII століття, повторювані набіги монгольських племен послабили вплив Києва і, що призвело до створення в Русі інших центрів, розташованих далі на північ

1650 – 1812 роки

Як мінялися кордони України за 1000 роківПольсько-литовське князівство володіло значною територією України, хоча крім цього, країні довелося пережити нашестя і панування угорців, турків-османів, шведів, козачого війська і армій декількох російських царів. У XVII столітті Росія і Польща поділили між собою більшу частину території, на якій перебуває сучасна Україна, по річці Дніпро.
А в кінці XVIII століття місто Львів увійшов до складу Австро-Угорської імперії

1914 – 1918 роки

Як мінялися кордони України за 1000 роківПерша світова війна і більшовицька революція 1917 року принесли мешканцям територій, на яких знаходиться сучасна Україна, ще більше страждань і потрясінь. Новій владі більшовиків, що відчайдушно намагалися вийти з війни з Німеччиною та її союзниками, нічого не залишалося, як підписати в 1918 році мирний договір в місті Брест-Литовську, в результаті чого Росія передала деякі свої території Центральним державам і визнала незалежність інших територій, у тому числі й України.

1919 – 1922 рокиЯк мінялися кордони України за 1000 років

Наприкінці Першої світової війни відроджена Польща повернула собі Львів і території, на яких зараз розташована Західна Україна.

Після жахливого кровопролиття  і кількох битв з Польщею, більшовики вийшли переможцями і в 1922 році офіційно оголосили про створення Української Радянської Соціалістичної Республіки.

Наступні роки виявилися ще більш трагічними: наприкінці 1920-х і початку 1930-х років Україна серйозно постраждала від режиму радянського тирана Сталіна. В результаті жорсткої сталінської політики колективізації багато жителів України були розкуркулені і вислані. Через голодомор в 1932-1933 роках померло щонайменше три мільйона людей.

Щоб компенсувати брак населення в спорожнілі українські міста з різних частин країни переїхали російськомовні громадяни, що досі позначається на демографічній ситуації, яка і визначає політичні розбіжності в Україні.

1945 – 1954 роки

Після закінчення Другої світової війни Радянський Союз отримав під свій котроль Львів і сусідні з ним території на заході України. У 1954 році радянський керівник Микита Хрущов приєднав до Української Радянської Соціалістичної Республіки Крим, що входив тоді до складу РРФСР, більшість населення якого складали росіяни (після масової депортації кримських татар).

Після розпаду СРСР

Після розпаду в 1991 році Радянського Союзу Україна, як і інші радянські республіки, стала новою незалежною державою. Її політичне життя і переконання розривали регіональні протиріччя між заходом країни і проросійським сходом. Росія вирішила зберегти свою військово-морську базу в Севастополі – головному портовому місті на півдні Криму.

Зараз

Російські війська, значна частина яких базується в Севастополі, розосередилися по всій території півострова, щоб надати підтримку діям, які в підсумку виявилися російської анексією Криму. Дії проросійських повстанців Луганська і Донецька тривають за підтримки російських військ на сході України.

Київ прагне отримати від Заходу більш істотну військову допомогу для ведення бойових дій, що представляють собою війну з Москвою, що в самій Москві категорично заперечують.
Отже, зараз Україна знаходиться на горезвісному роздоріжжі, на якому, втім, вона і була протягом багатьох століть.

Джерело

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *